категорії: репортаж

Розмальовка за мотивами Богдана-Ігоря Антонича

теґи: Антонич, книженя, Традиція, ілюстрації

Розмальовки за мотивами АнтоничаДо розмальовок в мене особлива любов. З самого дитинства. Ти наче і малюєш ще не надто добре, але вже від тебе залежить дуже багато – яким буде небо на цій картині, сукня в дівчини чи рибки в морі. ти наче заодно з художником. Більш того, від тебе залежить більше- колір ,а значить і настрій. Головне – щоб цікаво та неочікуваано, щоб подумати трохи, повагатись, яким кольором помалювати ту чи іншу деталь, поперебирати в коробці олівці...

Сьогодні розмальовок в продажі – море. Але, в своїй більшості, вони нецікаві. Наприклад, про Шрека. Тут все ясно: Шрек -зелений, віслюк -сірий, а як щось забув -подивився мультик і згадав. Ніякої тобі фантазії. Ніякого особливого змісту. Нічого. Просто ще один шлях зайняти дитину чомось на певний час.

Тому мене страшенно тішать цікаві розмальовки, неординарні та креативні. Такі, що не лише для того, аби зайняти чимось дитя, а й для того, щоб дитя подумало, помріяло або дізналось щось нове, відкрило для себе щось нове. На щастя, такі штуки існують і їх багато. Сьогодні розкажу про першу цікаву розмальовку.
Розмальовки за мотивами Антонича 

Є таке Всеукраїнське мистецьке обєднання "Традиція", завдяки якому і з'явилися ці чудові розмальовки-розвороти. Готувались вони спеціально до Антонич-фесту, який проходив з 2 по 4 жовтня. як розказує засновник та керівник "Традиції" Марина Применко, планувалось видати вже готову книжку-розмальовку якраз до фесту, але не встигли. Проте, наголосила Марина ,книга ця обов'язково вийде.

Ці ілюстрації на вірші Антонича намалював львівський художник Мар'ян Пирожок.

Протягом фесту волонтери розповідали дітям, хто такий Антонич, поки малі натхненно розмальовували картинки та ліпили за їхніми мотивами з пластиліну фігурки. Таким чином діти мали не лише розвагу, а й знайомилися з поетом та його віршами.
Результатом цього став мульфільм. Мистецька агенція "Традиція" разом з дитячою анімаційною студією "Червоний собака" допомагали дітям протягом трьох днів робити мультик зі зліплених з пластеліну фігурок та з вже відомих вам розмальовок. Що з цього вийшло, можна подивитись тут – http://traditio.com.ua/
 

(с) knyzhenya